partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

Biegaj i zwiedzaj

BIEGAJ I ZWIEDZAJ

Udostępnij

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Biegaj i zwiedzaj.

Tegoroczna zima pokazuje nowe oblicza. W USA temperatury spadły poniżej 50 stopni Celsjusza, woda w oceanach zamarza, a w Australii panują tropikalne upały. W Polsce tradycyjna zima – śniegu niewiele, ale porywiste wiatry dają się we znaki. Biegacze trenują w prawie każdych warunkach. Te, w naszym kraju nie odstraszają. Warto jednak zimowe „ładowanie akumulatorów” zaplanować rozsądnie. 

 

W programie nasz ekspert Krzysztof Janik z TORQ Polska radzi jak przygotować się do sezonu. Natalia Halasz z Collway Polska doradza nie tylko biegaczom jakich kremów ochronnych używać i jak pielęgnować skórę w zimowych warunkach.

 

Najwyższy czas zaplanować starty i wojaże w tym roku. Grzegorz Maluśkiewicz opowiada o swojej wyprawie do Chicago i starcie w jednym z najbardziej kultowych maratonów na świecie.

 

Na rozgrzewkę i dla rozbudzenia podróżniczych marzeń prezentujemy migawkę filmową z Afryki. Jerrie van  de Kop to pierwszy w historii podróżnik kiteboarder na Kilimandżaro. Aby tego dokonać odbył 400 kilometrową podróż po Tanzanii wykorzystując jedynie siłę wiatru. Jest to także pierwsza wyprawa łącząca w sobie misję charytatywną z misją sportów ekstremalnych.  

 

Wyprawa Jerriego van de Kopa rozpoczęła się na wyspie Zanzibar, gdzie odbył 6-godzinną walkę
z Oceanem Indyjskim. Pokonał on 50 kilometrów na desce kitesurfingowej, co było tylko rozgrzewką przed celem podróży. Najbardziej wymagająca była 9-dniowa wędrówka na Kilimandżaro. Bez odpowiedniego przygotowania do podróży łatwo było o porażkę. Jerrie  nie poddał się i wygrał walkę z samym sobą i swoim organizmem.   

 

Follow The Wind  to podróż mająca na celu zwrócenie uwagi na skutki globalnego ocieplenia klimatu.  Przez 23 dni swojej wędrówki po Tanzanii Jerrie van de Kop zdany był wyłącznie na samego siebie i wiatr. Follow The Wind to projekt Redbull.tv, Merrell oraz organizacji Justdiggit  działającej w celu odnowy krajobrazu oraz zwalczania skutków globalnego ocieplenia. 

 

Biegacze korzystają z każdej okazji nie tylko do malowniczych wyjazdów, ale także pomocy tym, którzy jej potrzebują. WOŚP zagrała, a biegacze pobiegli w charytatywnych imprezach w całym kraju. Lecimy dalej!

 

Przemek Walewski

biegajizwiedzaj.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.